2022-01-17

"Magda. Autobiografia Magdy Gessler"

Magdę Gessler zna chyba każdy z nas. Kojarzymy ją najczęściej z programów telewizyjnych tj. "Kuchenne Rewolucje" czy "MasterChef". A jaka jest naprawdę znana restauratorka? Co ukształtowało jej charakter? Kiedy pokochała gotowanie i zaczęła tworzyć oryginalne połączenia smakowe? Tego, ale i o wiele więcej dowiecie się z autobiografii Magdy Gessler.

Magda. Autobiografia Magdy Gessler

Magdę Gessler cenię za jej wiedzę kulinarną, potrawy pełne smaków, aromatów i kolorów, ale przede wszystkim za wyjątkową i barwną osobowość.

O jej życiu, o tym co przeszła oraz tym, co ją ukształtowało wiedziałam jednak niewiele. Przeczytałam jej autobiografię i po lekturze książki polubiłam ją jeszcze bardziej oraz doceniłam jej nietuzinkowe połączenia smaków. Dowiedziałam się także o jej artystycznym talencie oraz poczułam prawdziwą energię, którą widzimy w programach telewizyjnych z jej udziałem. Ta energia, żywiołowość, szczerość i otwartość nie jest stworzona na potrzeby większej oglądalności. Magda Gessler właśnie taka jest.

Autobiografia Magdy Gessler stworzona z pomocą Dominika Linowskiego zabiera czytelnika w niesamowicie barwną, emocjonalną i wielokulturową podróż. Pokazuje ogromną wiedzę na temat smaków, zapachów i rozmaitych połączeń kulinarnych, którą zdobywała już od najmłodszych lat. Pokazuje też kobiecą siłę, wrażliwość, cudowną otwartość na świat i ludzi oraz daje przykład, że mimo przeciwności losu trzeba wierzyć we własne możliwości i dążyć do realizacji marzeń.

Niezwykły człowiek i niezwykła osobowość. Kobieta wyzwolona, kochająca życie, ceniąca wolność i znająca swoją wartość. Empatyczna, czuła na krzywdę drugiego człowieka i kochająca całym serem. Kreatywna, pełna pomysłów i artystycznie uzdolniona.

Książka mnie oczarowała. Obraz kobiety dojrzałej, pełnej rozmaitych doświadczeń życiowych i niezwykle żywej osobowości przeplata odważna, wciąż ciekawa świata i ludzi dusza nastolatki oraz małej dziewczynki ciągnącej za brodę Fidela Castro i publicznie karcącej I sekretarza KC PZPR.

Książka pełna wzruszeń, uśmiechu oraz prawdziwych emocji. Motywuje, uczy równości, tolerancji, łamania konwenansów oraz walki o marzenia.  Polecam z całego serca <3. 

Magda. Autobiografia Magdy Gessler


14 komentarzy: