2015-12-03

Robot BOSCH MUMXL20C

Jest i on! Długo wyczekiwany i wymarzony robot kuchenny MUMXL20C marki Bosch nareszcie do mnie dojechał. Sprzęt jaki otrzymałam od Doradcy Smaku jest teraz moim nowym kuchennym pomocnikiem :) Pierwsze wspólne gotowanie już za nami. Teraz wiem, że z nim będzie ono łatwiejsze i o wiele bardziej przyjemne, niż do tej pory :D
Robot BOSCH MUMXL20C
Robot kuchenny MUMXL20C to niezbędnik każdego pasjonata kulinariów, który świetnie poradzi sobie z rozcieraniem, wyrabianiem i ubijaniem ciasta, kremów, majonezów, sosów, dipów i wielu innych produktów. Robot wyróżnia się planetarnym ruchem zabieraków, czyli szybkim i bardzo dokładnym mieszaniem wszystkich składników w trzech kierunkach jednocześnie tzw. 3D. Posiada też czujnik, który dba o stałą prędkość mieszadeł, którą można regulować aż na 7 poziomach. 

Przygotowanie idealnego ciasta drożdżowego nie będzie już problemem, gdyż robot doskonale je wyrabia i napowietrza. Przekonałam się o tym piekąc swoje ulubione rogaliki drożdżowe, które jeszcze nigdy nie były tak smaczne, jak przy jego pomocy. 

Ubijałam nim także białka na sernik z kokosową chmurką, która nabrała niebywałej delikatności i puszystości. Z jego pomocą idealne ciasto pierogowe to już nie problem. Ciasto jest elastyczne i gładkie, a pierogi doskonale się lepią.

W robocie podoba mi się także duża misa o pojemność 5,4 litra, w której możemy przygotować naprawdę solidną porcję ciasta, co przyda się już przy najbliższych świątecznych wypiekach.

Do robota dołączony był także mikser ThermoSafe o pojemności 1,75 l, w którym mogę przygotować koktajle z lodem, dipy czy zupy krem, które śmiało można miksować na gorąco.

Robot posiada świetne zabezpieczenia przed włączeniem w przypadku złego podłączenia wyposażenia. Posiada także silikonowe przyssawki, które uniemożliwiają jego przesuwanie podczas pracy, co zapewnia mu wysoką stabilność, a mi bezpieczeństwo.

Robot jest dość ciężki, waży około 12 kg, ale jego waga jest uzasadniona, gdyż wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będzie ze mną na lata. 

Do robota można dokupić dodatkowe wyposażenie, które sprawi, że będę mogła pozbyć się innych sprzętów kuchennych tj. maszynki do mięsa, rozdrabniacza do warzyw, tarek czy maszynki masarskiej, a to duża oszczędność miejsca w kuchni. Wszystkie te, ale i o wiele więcej dodatków możemy dopasować do jednego urządzenia. Moim kolejnym marzeniem jest wyposażenie dodatkowe PastaPassion do makaronu MUZXLPP1, dzięki któremu sama będę mogła robić domowy, równy i smakowity makaron.

Po pierwszych próbach z moim nowym pomocnikiem, serdecznie polecam zakup robota kuchennego MUMXL20C marki Bosch, gdyż przygotowywanie z nim potraw jest proste, szybkie i bardzo przyjemne.

9 komentarzy: